Утеплення схиленої та плоскої покрівлі

  Як відомо нагріте, тобто тепле повітря набагато легше холодного і постійно прагне вгору і саме на долю покрівлі, даху будинку доводиться аж до 25% всіх витоків тепла, тому що не теплоізольована покрівля вважається вразливою конструктивною частиною будинку. І якщо немає гідного бар’єру, здатного зупинити тепловтрати через покрівлю, то й тепло у приміщенні затримуватися не буде. Утеплення даху будинку або будь-якого іншого споруди вважається складним завданням. Правильно виконана за технологією теплоізоляція покрівлі зсередини або зовні негайно дасть про себе знати: істотно зменшиться відтік теплого повітря, а також всередині будинку сформується комфортний мікроклімат.

  Не менш вигідна експлуатація такої покрівлі і в літній період. Незалежно від типу застосовуваних покрівельних матеріалів, спека прогріває їх і основу, на якій вони закріплені. Якщо не подбати про теплоізоляційний захист, то простір під покрівлею, будь то горище або мансарда, будуть нагадувати парилку або духову шафу. Якщо ж теплоізоляція влаштована правильно, то тепло ззовні буде відобиватись, а значить, на кондиціонування повітря піде менше витрат.

Види конструкцій покрівлі.

В сучасному приватному і комерційному житловому будівництві застосовуються найрізноманітніші технології. Щоб зрозуміти, з якими труднощами можна зіткнутися при утепленні, розглянемо основні види покрівлі з точки зору їх конструктивних особливостей.

Плоска 

  Цей вид покрівлі широко застосовувався раніше при будівництві багатоквартирних висотних типових будинків. Єдиний плюс – економічність. Сьогодні ця технологія вже не застосовується. По деяким причинам:

 • Наявність многоскатной покрівлі дозволяє облаштовувати мансардні рівні
 • Покрівлі з похилими схилами ефективніші
 •  Зрозуміло, що на плоскій покрівлі після дощу довше буде залишатися вода, а значить, що її корозійний вплив на основу буде сильнішим.

 Тому такі покрівлі ремонтуються службами ЖЕК мало не щороку. Правда і застосовуються матеріали, далекі від досконалої полісечовини, з якої сьогодні не зрівняється жодна гідроізоляція. 

  Однак і такі покрівлі мають місце. І утеплювати їх зовсім не просто, як може здатися на перший погляд. Все залежить від конкретних конструктивних особливостей і від наявності просторого горищного приміщення.

Односхилі, двосхилі

Саме слово «схил» передбачає наявність наявність схилу. Кількість схилів принципового значення не має. Для побудови такого даху облаштовується кроквяно-підкроквельна система, яка є каркасом. Найчастіше виготовляється з дерева. Іноді і з сталі.

Вальмові

 Їх ще можна назвати чотирьохсхилими. Відрізняються привабливістю, але ставлять перед майстрами по утепленню ще більш складні завдання, тому що кількість кутів збільшується, і сама форма покрівлі стає складнішою.

Мансардні

  Назва говорить сама за себе. Якщо про складність форм тут говорити не доводиться, то забезпечити максимальну ефективність вкрай необхідно. Обумовлено це тим, що мансарда буде житловим приміщенням. Між нею і зовнішнім середовищем не буде ніякої буферної зони, крім самого утеплювача покрівлі. Тому теплоізоляції приділяється ще більш детальніша увага.

  Це лише загальна класифікація покрівель. Усередині кожної підгрупи є додаткові різновиди. Та й як можна обмежити політ фантазії архітектора? Тому нерідко професіонали з утеплення стикаються з нестандартними завданнями, для вирішення яких вони знаходять відповідні підходи.

  Більшість приватних будинків і котеджів мають скатні покрівлі, а багатоповерхові житлові будинки і виробничі будівлі зведені з плоскою покрівлею. І, як правило, різних проблем з даними типами покрівель вистачає з лишком, оскільки часто їх зводять з грубими порушеннями будівельної технології, а також погано або взагалі не утеплюють. І одна з найголовніших проблем погано утеплених покрівель та дахів – це обмерзання і поява бурульок по всьому периметру схилу покрівлі, що є просто небезпечним для життя.  

Чому варто вибрати пінополіуретан

Вибір теплоізоляційних матеріалів сьогодні дуже великий. Як же зрозуміти, який матеріал краще?

  В першу чергу треба подумати про конструкцію даху. Несучі балки тримають чимале навантаження, і збільшення маси може спричинити деформацію і навіть руйнування. Тому вибирати треба дуже легкі матеріали. Пінополіуретан в цьому відношенні має значну перевагу перед іншими видами ізоляції.

  Утеплення всіх типів покрівель безшовним напиленням пінополіуретану, термін служби якого перевищує 30 і більше років є високоефективним і енергозберігаючим методом у сфері теплоізоляції конструктивних елементів будинку, в нашому випадку це покрівля будинку.

  Утеплювач пінополіуретан, він же ППУ має один з найнижчих коефіцієнтів теплопровідності, що сприяє напилювання шару теплоізоляції покрівлі порядком в 1,5-3 рази менше, ніж при використанні звичайних (рулонних, плитних) утеплювачів.

 Шар напилюваного пінополіуретану створює високоефективний бар’єр перешкоджає витоку теплого повітря, забезпечує відмінну пароізоляцію, а при необхідності (застосування твердого пінополіуретану) виконує функції гідроізоляції. Залежно від щільності пінополіуретану, яка варіюється в великому діапазоні, можна зробити утеплення покрівлі зовні шаром, який може витримати значні навантаження. Тобто по ньому можна безперешкодно переміщуватись.

  Люди стали замислюватися над оптимальним і ефективним використання тепла, теплової енергії. Саме з використанням утеплювача пінополіуретан, стало можливим домогтися істотного зниження тепловтрат, а отже, знизити потужність різних опалювальних і нагрівальних приладів утепленням даху будинку як зсередини так і зовні. 

Незаперечні переваги утеплення дахів, покрівель пінополіуретаном:

 • Утеплення покрівель всіх типів незалежно від їх конструкції з зовнішньої або внутрішньої сторони;
 • Пінополіуретан крім утеплення виконує функції гідро-, паро- та шумоізоляції
 • Незначна товщина утеплювача, оскільки ППУ має низький коефіцієнт теплопровідності
 • Не потрібно демонтаж старого покрівельного покриття
 • Теплоізоляція геометрично складних ділянок дахів
 • Важливим показником для міських проектів є – довговічність. ПінополІуретанове утеплення прослужить не менше 30 років. І це при прекрасній гідроізоляції.
 • До речі, пінополіуретан не тільки захищає покрівлю та горище від вологи, але і зміцнює саму конструкцію. Хімічний склад цього матеріалу нешкідливий для людини, проте є несприятливим середовищем для різного роду грибків і плісняви.
 • Нарешті, ще одна важлива особливість пінополіуретанового напилення – швидкість і простота робіт: речовина має високу адгезію і практично не вимагає додаткової підготовки оброблюваної поверхні. Наноситься піна швидко ,збільшуючись в розмірах, заповнює всі щілини не залишаючи можливості проникнення холоду та вологи.

  Бажаючи зберегти тепло в будинку, варто задуматися над тим, як утеплити дах. Виконати таку роботу можна, застосувавши різноманітний матеріал, але революційним сьогодні вважається пінополіуретан (ППУ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *