Утеплення підлоги та перекриття

  Розглядаючи тему утеплення житлових будинків, неможливо не оцінити ефективність  заходів, які дозволяють значно знизити витрати енергоресурсів, полегшити створення оптимального мікроклімату всередині приміщень, зробивши будинок більш безпечним і довговічним. У теплому приміщенні рівень вологості легко підтримувати на рівні норми, що означає повну відсутність цвілі і грибка, які являються руйнівними для мінеральних основ, а також є збудниками серйозних респіраторних захворювань. Сирість виникає з різних причин, в тому числі в результаті утворення конденсату.

  Якщо розглядати конкретний окремий елемент – а саме, підлогу будинку, то її можна заслужено вважати найхолоднішою частиною. Це обумовлено фізичними властивостями розігрітих газів і ефектом конвекції. Тобто, тепле повітря піднімається нагору, а холодний опускається вниз. В результаті виникає своєрідний круговорот, тому по підлозі завжди тягне холодом. А якщо підлоги не утеплені належним чином, то вони самі є джерелом цього холоду, і повітря в кімнаті ніколи не прогрівається повністю. Для більшої наочності виправданості утеплення, розглянемо цей процес на прикладі підлог в різних приміщеннях.

Утеплення підлоги цокольних приміщень.

  Підвальні або напівпідвальні приміщення самі по собі є завжди більш холодними, тому що знаходяться нижче рівня землі, і тому не прогріваються сонячними променями або теплим повітрям. Тому від підлоги цокольного приміщення віє воістину льодовим холодом. Утеплення його буде доцільним, незалежно від того, як саме використовується це приміщення. Методи і технології ми розглянемо трохи нижче, але очевидно, що добре утепливши підлогу цоколя, можна знизити витрати енергоресурсів на обігрів приміщень.

  При цьому в напівпідвальному приміщенні  буде легше підтримувати постійну температуру. І це безумовний плюс, в тому числі і для тих, хто використовує ці приміщення для зберігання провізії. Такий захід дозволяє домогтися зниження рівня вологості, що дуже важливо для льоху або підвалу. Крім того, перебування людини в такому приміщенні стає більш комфортним і безпечним.

Утеплення підлоги першого поверху.

 Навіть якщо підлога цоколя добре утеплене, температура між напівпідвальним приміщенням та кімнатами першого поверху буде істотно відрізнятися. Від якості утеплення першого поверху буде залежати мікроклімат у всьому будинку. Тому дуже важливо правильно підібрати матеріал.

Що ж необхідно при цьому враховувати:

  • Ефективність утеплювача – коефіцієнт його теплопровідності
  • Масу утеплювача – заздалегідь прораховується загальна вага утеплювального матеріалу, щоб не перевищити максимально допустимі значення навантажень на несучі конструкції
  • Тип підлогиі і декоративного оздоблення

  Підлоги першого поверху – самі «ходові», тому й навантаження на них найвищі і постійні. У зв’язку з цим, утеплювач повинен відповідати деяким дуже важливим вимогам:

  • Бути стійким до постійних вібрацій
  • Добре переносити термічні деформації
  • Витримувати помірні механічні навантаження
  • Бути довговічним

 Якщо вибирати матеріал і технологію утеплення відповідно до цих критеріїв, то можна досягти непоганих показників в плані енергозбереження та комфорту. Наслідком цього стане відсутність будь-якої вологи, перетягів і холоду, що тягнеться по підлозі. Таким чином, можна легко підтримувати в кімнаті комфортну температуру, в той час як в погребі вона буде перебувати на рівні, оптимальному для зберігання овочів, наприклад.

Утеплення міжповерхових перекриттів

Якщо з утепленням підлог першого поверху все в цілому зрозуміло, то необхідність в утепленні міжповерхових перекриттів очевидна далеко не всім. Насправді, цей захід більш ніж обгрунтований, тому що дозволяє підтримувати в різних кімнатах різні температурні режими.

  Приклад: Ви живете в триповерховому будинку. На першому поверсі опалюються вітальня, кухня та санвузли. На другому поверсі – дві спальні. А на третьому поверсі розташувалися дві гостьові кімнати і робочий кабінет. З метою економії енергоресурсів, ви знижуєте подачу теплоносія в приміщення третього поверху.

  Відповідно, температура в них знижується. Але ви не хочете зниження температур на другому поверсі. Так ось, якщо перекриття між другим і третім поверхом буде утеплено, то ніяких теплових втрат не буде. А якщо вони не будуть утеплені, то температура на другому поверсі почне знижуватися, а значить, доведеться збільшувати подачу теплоносія на цьому рівні. Тобто, економії не вийде.

  Крім того, що утеплення міжповерхових перекриттів дозволяє підтримувати в різних приміщеннях різний мікроклімат, воно ще й підвищує рівень звукоізоляції, тобто, виконує дві функції одночасно. Не варто забувати про те, що матеріал при цьому не повинен бути занадто важким, щоб не перевантажувати несучі конструкції.

Утеплення за допомогою ППУ

 Застосування поліуретану для утеплення підлоги та перекриттів дозволяє вирішити ще дві додаткові проблеми. По-перше, цей матеріал значно підвищує показники звукоізоляції. По-друге, він зміцнює весь каркас основи в цілому, тому що  сам є досить міцним. За умови високої адгезії, він виконує функції еластичного стягуючого елемента. Все це позитивно позначається не тільки на економії енергоресурсів і підвищення рівня комфорту, але і на безпеці і довговічності будинку в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *