Утеплення горища і мансарди

Зовнішнє утеплення мансард і горищ

  Відразу варто відзначити, що зовнішнє утеплення горищ проводиться рідко, тому що основну площу складають схили даху. Нерідко стіни і зовсім відсутні, дивлячись про який тип покрівлі йдеться. Однак для мансард зовнішнє утеплення – цілком звичайне явище.

  Потрібно зауважити на рахунок  ускладнення, з яким можна зіткнутися при утепленні горищ. Йдеться про наявність великої кількості комунікацій: труб водопостачання і опалення, вентиляційних каналів і т.п. Обходити їх листовими і рулонними матеріалами буде дуже складно, а пінополіуретан прекрасно ляже прямо на них, не завдавши ніякої шкоди. Більш того, він забезпечить додатковий захист цих комунікацій від корозійних середовищ. Якщо мова піде про метал, то він буде захищений від впливу вологи.

  Пінополіуретан забезпечує додатковий монтажний ефект, що продовжує експлуатаційний термін стиків і з’єднань.

Внутрішнє утеплення горищ та мансард

   Розглянемо аспекти внутрішнього утеплення. Якщо зовні для утеплювача особливо важливі показники стійкості до зовнішніх впливів, то всередині на додаток до цих властивостей особлива увага приділяється горючості і екологічній чистоті та  безпечності матеріалу. Тому пінопласт відпадає відразу – його застосовувати попросту не можна. На зміну йому приходять матеріали, не набагато кращі від нього. Це тирса, торф і целюлозні утеплювачі в сипучому вигляді. Їх ключові мінуси:

  • Необхідність конструювання додаткового каркасу під засипку
  • Боязнь вологи – при намоканні вони згодом зсихаються, втрачаючи ефективність
  • Пожежна небезпека – ці матеріали є горючими

  Крім того, їх експлуатаційні терміни недостатньо високі, тому їх застосування вважатимемо недоцільним та не виправданим.

  Стає абсолютно ясно, що жоден утеплювач сьогодні не здатний скласти гідну конкуренцію піно поліуретану. Це економічно доцільне рішення, найбільш ефективне в сучасних реаліях. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *