Утеплення дерев’яних будинків за допомогою ППУ

  Будівництво дерев’яних будинків, на сьогоднішній час є доволі актуальним явищем. Це обумовлено особливою властивістю цього екологічно чистого матеріалу. Дерево володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, міцністю і довговічністю. Цей природній матеріал дихає, тому мікроклімат всередині приміщень завжди оптимальний. Крім цього, дерево ще й естетично привабливе.

  Все ж, попри свої позитивні властивості дерево також потребує додаткової обробки і захисту, а будинки з цього матеріалу –  утеплення. Особливо гостро виникає питання утеплення при будівництві будинків з профільованого або клеєного бруса, в тому випадку, коли товщина менша, ніж у обробленої колоди. Однак і колода в місцях стиків не дає тієї товщини, яка дозволила б максимально знизити енергетичні витрати для підтримування оптимального мікроклімату в приміщенні.

Який сенс від утеплення дерев’яного будинку:

 • Зменшення витрат на опалення і кондиціонування.
 • Додатковий захист від шкідників.
 • Суттєво зменшується можливість виникнення вологи, а в подальшому цвілі і грибка.

  Звичайно, основною ціллю є продовження експлуатаційного терміну споруди і забезпечення високого рівня комфорту в приміщенні. ППУ практично один з усіх існуючих на сьогоднішній день утеплювачів відповідає всім вимогам, які ставляться перед матеріалами при утепленні дерев’яних будинків. Про нього розповімо трохи нижче. А поки  пояснимо, чим же так не догодили інші теплоізоляційні матеріали.

Матеріали не придатні для утеплення дерев’яних будинків.

  Лише один з них не придатний до застосування категорично, а використання інших просто економічно недоцільно і не ефективно. Почнемо з най відомішого, а також найнебезпечнішого варіанту.

Пінопласт

  В чому  полягає його небезпека? Найнебезпечніше – це продукти горіння даного матеріалу. При цьому загорається пінопласт дуже легко і згорає доволі швидко. У числі продуктів напіврозпаду близько 15 смертельно небезпечних летючих сполук. Час життя будь-яких істот в продуктах горіння пінопласту не перевищує 25-30 секунд. Додаткова небезпека створюється самим фактором легкої займистості пінопласту. Для дерев’яних будинків це неприпустимо. Але і це ще не все. Пінопласт можна монтувати тільки на спеціальний клейовий склад, який просто закупорює деревину, не даючи їй дихати. У будинку стає душно, волого, а це негативно позначається, як на самому матеріалі споруди, на її довговічності, так і на здоров’ї людини.

Сипучі утеплювачі

 Застосовуються найчастіше саме при утепленні дерев’яних будинків, тому що вважаються екологічно чистими. Формально так і є – це торф’яні суміші, тирса або целюлозні наповнювачі. Все це дійсно похідні продукти дерева. За винятком того, що в них присутні деякі антипірени та антисептики, це справді екологічно чистий матеріал. Але застосування його невиправдано. По-перше, вони, хоч і оброблені антипіренами, все ж залишаються горючими утеплювачами, хоч інтенсивність горіння і буде трохи нижчою. Але ключова проблема полягає в тому, що вони досить швидко злежуються, практично повністю втрачаючи свою ефективність.Якщо на такий утеплювач потрапляє волога, то його сміливо можна викидати. Спочатку целюлозний матеріал набухає, розширюючись, а потім зсихається. Відбувається його «всихання» яке проводить до зменшення в об’ємі. Після чого утворюються порожнини всередині утеплених каркасів, тому ККД падає практично до нуля. Крім того, ці матеріали годяться тільки для каркасного утеплення, а це створює додаткові ускладнення- витрати фінансів і часу на монтаж.

Мінеральні вати

Зазвичай, виробники сильно перебільшують, заповнюючи свої каталоги десятками різних видів мінеральної вати. По суті, всі вони однакові – це продукт, який виготовлюється на основі мінералів – найчастіше базальтів вулканічного походження, а відмінність полягає лише в їх щільності і використанні тих чи інших добавок. Що стосується цих самих добавок, то відразу вимальовується один серйозний недолік. Як антисептики і сполучні елемент при виробництві мінеральної вати використовуються альдегіди мурашиної кислоти (в тому числі формаліну). При чому готовий продукт повільно, але вірно виділяє їх в повітря у вигляді летючих сполук, так званих летких формальдегідів. І назвати їх безпечними не можна навіть з натяжкою. Гострих отруєнь не відбувається лише тому, що в звичайних умовах коефіцієнт їх виділення вкрай низький, а дози, вдихувані людьми, мінімальні. Але варто лише піддати мінеральну вату впливу високої температури або вогню, як інтенсивність виділення летких формальдегідів різко зростає.Хто був на складах мінеральної вати або навіть в приміщеннях, де в розпакованому вигляді вона лежала якийсь час, той  напевно взнає цей специфічний запах. Це не що інше, як формалін або летючі формальдегіди. Неправильно використовувати такі матеріали для утеплення екологічно чистого будинку.

  Не зважаючи на те, що мінеральна вата відносно пінополіуретану знаходиться вище за коефіцієнтом теплопровідності , вона, все ж є досить ефективна як утеплювач.

Про те, у неї є ще декілька суттєвих недоліків:

 • Боязнь вологи – вода витісняє повітря з пор вати, в результаті чого її ефективність падає на дві третини.
 • Наявність швів і стиків – вата випускається в рулонах або листах, тому при монтажі утворюється багато стиків, особливо якщо доводиться утеплювати конструкції складних форм. Це призводить до зниження ККД готового результату.
 • Недосконала технологія монтажу – вата кріпиться на пластикові анкери із застосуванням спеціального клею або без нього. Процес тривалий і трудомісткий.

  Виходячи з недоліків, які були перераховані, для монтажу мінеральної вати необхідно додатково застосування напівпроникних мембран, які не давали б потрапляти воді на сам матеріал, але дозволяли б парам води виходити разом з повітрям назовні, тобто – дихати. Також труднощі виникають і з обробкою мінеральної вати, та й експлуатаційний термін її не настільки великий – не більше 15-20 років. А після цього власника будинку чекає капітальний ремонт. Невиправдано.

Пінополіуретан – екологічно чистий утеплювач для дерев’яних будинків.

Плюси технології нанесення:

  Для нанесення пінополіуретану застосовуються спеціальна установка. Вона в певній пропорції змішує два компоненти  і подає їх під тиском в пульверизатор. Майстер методом напилення шаром наносить цю суміш на поверхню, після чого протягом хвилини часу відбувається спінення і збільшення основи в обсязі. Повне застигання відбувається протягом двох-трьох годин. У цього способу нанесення наступні переваги:

 • Можливість обробки поверхонь будь-яких форм.
 • Досягнення повної герметичності, завдяки заповненню всіх швів, стиків, поглиблень.
 • Відсутність технологічних швів та необхідності в застосуванні додаткових монтажних елементів.
 • Значна економія часу.
 • Зручна і надійна обробка навіть най важкодоступніших місць.

  Спінений поліуретан рівним шаром покриває будь-які поверхні, дерево, камінь або метал. Висока адгезія дозволяє йому надійно закріплюватися на основі, яке не потребує якоїсь особливої ​​підготовки, особливо якщо мова йде про дерев’яний будинок.

Експлуатаційні властивості пінополіуретану

  Характеристики цього матеріалу визначаються двома важливими складовими:

 • Мікроскопічні комірки з повітрям або газом – повітря відрізняється найнижчим коефіцієнтом теплопровідності, тому і спінений поліуретан є максимально ефективним утеплювачем. Коефіцієнт теплопровідності не більше 0,035 одиниць.
 • Полімочевинні з’єднання – на 90% матеріал складається з повітря, а решта 10% – це сполучні, полімочевинні з’єднання. Вони володіють високим ступенем міцності і еластичності, тому пінополіуретан досить міцний, витримує помірну механічну дію і термічні деформації основи. Щоб легше було оцінити рівень міцності спіненого поліуретану на основі полімочевінних з’єднань, сама сечовина застосовується для гідроізоляції і абразивного захисту при виробництві бетонних підлог.

 Переваги матеріалу, крім повної герметичності і високої ефективністі:

 • Невелика вага – дозволяє здійснювати комплексне утеплення, не ризикуючи перевищити допустимі навантаження на несучі конструкції.
 • Матеріал є не горючим – він не просто не горить, а й не підтримує процесу горіння, без джерела вогню, здатний до самозатухання. Тому він значно підвищує рівень пожежної безпеки, захищаючи дерев’яну основу від впливів вогню при локальних спалахах.
 • ППУ не боїться вологи – коефіцієнт вологопоглинання становить всього до 1,5% від загального обсягу матеріалу, причому волога, яка на нього потрапить, не нанесе йому ніякої шкоди.
 • Додаткова міцність і захист від шкідників – ППУ додатково зміцнює конструкцію, а також захищає її від впливу дрібних шкідників.
 • Довговічність – експлуатаційний термін спіненого поліуретану становить понад 30-ти років без втрати властивостей. А граничний термін придатності поки ще навіть не встановлено.
 • Економічна доцільність – за весь експлуатаційний термін поліуретан встигне окупитися кілька разів.

  Дуже важливо, що після повного застигання пінополіуретан є відмінною основою для практично всіх оздоблювальних матеріалів, за винятком важкого фасадного каменю. Це може бути і штукатурка, і ламелі вагонки на обрешітці, і обробка легким каменем або керамікою. Але враховуючи, що будинок дерев’яний, найкраще використовувати вагонку з натурального дерева для зовнішньої обробки.

Як відбувається утеплення дерев’яного будинку?

  На об’єкт доставляється необхідне обладнання і матеріали, після чого фахівці приступають до роботи. Як правило, комплексне утеплення будинку займає від одного до трьох днів, в залежності від масштабів робіт. Рекомендується саме зовнішнє утеплення, яке додатково захищає стіни від зовнішніх негативних впливів, а саме дерев’яну основу.

  При зовнішньому утепленні шар пінополіуретану наноситься на стіни зовні, після чого проводиться їх обробка. Рекомендовано застосовувати не глухі види обробки, такі як штукатурка, а «дихаючі», такі як вентильовані фасади або дерев’яну вагонку по латах. Не варто побоюватися того, що усадка будинку пошкодить утеплювач.

  Зрозуміло, що капітальна обробка дерев’яного будинку здійснюється вже після того, як пройшов етап основної усадки. В середньому це два-три роки. Згодом усадка триває, але дуже повільно, тому пінополіуретан прекрасно її витримує, поступово адаптуючись під неї, завдяки своїй еластичності.

  ППУ підходить для утеплення будь-яких елементів дерев’яних будинків і господарських будівель. Крім того, його використовують для утеплення транспорту, виробничого обладнання, промислових об’єктів і т.п. Пропонуємо хороші умови надання послуг, а також надаємо інформаційну підтримку. Для цього можна безпосередньо зв’язатися з  представником, використовуючи «Контактну інформацію».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *