Утеплення цегляних, кам’яних та бетонних будинків

  Не залежно від того, до чого людина докладає зусиль, важливе значення має ефективність  результату, доцільність прийнятих заходів. На сьогоднішній день, будівництво –  одна з найбільш розвинених сфер життєдіяльності людини . Житлові будинки, комерційні та промислові об’єкти – будь-яка нерухомість являється основою для життя і нормального функціонування як окремих людей так цілих груп. Що стосується будівництва будинків, то тут в першу чергу важливий комфорт і безпека мешканців. Недарма існує приказка, в якій говориться: «Мій дім – моя фортеця». А, як відомо, надійна фортеця будується з каменю.

  Грубо кажучи, камінь, цегла чи бетон – це далеко не ідеальний будівельний матеріал. І одним з його недоліків є холод. І недаремно ці види матеріалів вважається холодними. У каменю і бетону дуже високий коефіцієнт поглинання тепла, при цьому теплоємність його досить мала. В результаті він швидко поглинає тепло, і так само швидко віддає його навколишньому середовищу. Тому одним з найважливіших завдань інженера, що займається проектуванням  будинку з таких  матеріалів, є планування ефективного утеплення.

Що дає утеплення кам’яного будинку?

Утеплення кам’яного будинку вирішує відразу кілька проблем:

 • Продовжує експлуатаційний термін будівлі – стіни вже не промерзатимуть в зимовий період, тому до мінімуму будуть зведені їх механічні пошкодження в результаті термічних деформацій чи замерзання води в порах матеріалу.
 • Виключається ймовірність появи вологи і цвілі – не варто забувати, що цвіль харчується мінералами, а будь-який камінь або бетон – на мінеральній основі, тому цвіль для них вкрай небезпечна. Крім того, цвіль і грибки шкідливі для здоров’я людей.
 • Підвищується рівень комфорту в будинку – адже підтримання оптимального мікроклімату в утепленому будинку простіше завдання.
 • Економляться фінанси – енергії на забезпечення роботи кліматичних систем використовуватиметься значно менше. В окремих випадках вдається знизити витрати на 60% або більше.

Зовнішнє чи внутрішнє утеплення – що правильніше?

Найчастіше людина опиняється перед вибором зовнішнього або внутрішнього утеплення, що не зовсім правильно, але, забігаючи вперед, можемо сказати, що зовнішнє утеплення буде більш ефективним. Проте, найбільш ефективним рішенням буде комплексний підхід. Чому?

Різниця між зовнішнім і внутрішнім утепленням

Теплоізоляція будь-якого типу повинна виконувати одні і ті ж функції – не давати змішуватися холодному і теплому повітрю.

Єдиний спосіб – це створення своєрідної прошарку, і від того, з якою саме сторони він буде знаходитись, залежить результат. Припустимо, що ви вирішили утеплювати будинок зсередини. Так, ефект ви відчується відразу, але такий спосіб створює ряд істотних проблем. По-перше, вам доведеться жертвувати корисним об’ємом приміщень, тому що утеплювач буде розміщений всередині приміщення. По-друге, самі несучі конструкції прогріватися при такому способі не будуть, а це значить, що взимку вони будуть промерзати наскрізь. Що найгірше, так це зміщення точки роси в товщу стіни або в точку дотику стіни і внутрішнього утеплювача. Саме там буде випадати конденсат, який може призвести до серйозних негативних наслідків через якийсь час.

Щоб уникнути такої ситуації, необхідно утеплювати кам’яний будинок зовні. Прошарок утеплювача не дасть каменю промерзати і забирати тепло з приміщення в стіну. Єдиний мінус такого підходу – це довший первинний прогрів будинку. Тобто, якщо ви не починаєте прогрівати його з самого початку сезону, наприклад перебуваючи у від’їзді і повернетеся  в середині зими, то на первинний прогрів будинку доведеться витратити більше часу. Він піде на прогрів не тільки холодного повітря в приміщеннях, але і самих стін. Але зате після виходу на номінальні потужності і температури ви будете спокійні за збереження несучих конструкцій, тому що навіть в найсильніші морози вони не будуть промерзати, а точка роси буде знаходитися за їх межами зовні.

 Таким чином, незалежно від використовуваних матеріалів, зовнішнє утеплення буде ефективнішим. Що стосується комплексного утеплення, то тут упор дається на зовнішні поверхні, а зсередини стіни утепляються меншим шаром матеріалу. Завдяки цьому, приміщення прогріваються швидше, але при цьому самі стіни, знову ж таки, не промерзають.

Тепер, коли будь-які сумніви з приводу потреби утеплення розвіяні, перейдемо до розгляду теплоізоляційних матеріалів для таких будівель. Щоб легше було оцінити їх можливості, проведемо порівняння між двома найефективнішими з них.

Мінеральна вата чи Пінополіуретан.

Почнемо з мінеральної вати, яка сьогодні застосовується в утепленні практично повсемісно.

Дійсно, вона має низку важливих експлуатаційних характеристик:

 • Низький коефіцієнт теплопровідності. Вата практично не пропускає тепло, що і дозволяє йому утримуватися всередині приміщень взимку, і зовні – влітку
 • Негорючість – мінеральна вата не горить і не підтримує горіння, що є вагомим плюсом.
 • Відносна довговічність – експлуатаційний термін матеріалу, за умов монтажу з дотриманням технології, становить близько 20-ти років.

  До тих пір, поки не існувало достатньо ефективних аналогів, мінеральна вата була безумовним лідером. При відносно невисокій вартості, вона справлялася з завданнями по утепленню. Але недоліків у цього матеріалу не менше, ніж переваг:

 • Складність монтажу і наявність швів – для кріплення листової мінеральної вати використовується спеціальний клей і пластикові анкери. Це не тільки забирає багато часу, але і сприяє порушенню цілісності основи. А шви додатково знижують ефективність утеплювача.
 • Боязнь води – якщо волога потрапляє в товщу волокон матеріалу, то його ефективність падає на 60-70%, тому що повітря витісняється з нього. Вата після цього стає непридатною до використання.
 • Виділення летких формальдегідів – вони входять до складу сучасних мінеральних ват. Для їх виділення навіть не потрібно контакту з вогнем – досить впливу підвищених температур.
 • Велика вага – найбільш ефективна вата, яка може застосовуватися для утеплення кам’яних будинків, важить близько 100 кілограмів на один кубометр. Це додаткове навантаження на несучі конструкції.
 • При монтажі мінеральної вати на поверхню кам’яної або бетонної стіни використовуються пластикові анкери. Це порушує цілісність підстави, що дозволяє згодом волозі потрапляти всередину саме в цих точках.
 • Щоб захистити мінеральну вату від впливу вологи, необхідно використовувати додаткові матеріали – штукатурка, фарба або ж будівельний щільний поліетилен і паропроникні мембрани.

У підсумку загальна сума виявиться не такою вже й маленькою, тому заощадити на утепленні не вийде, тим більше, якщо врахувати експлуатаційний термін матеріалу.

Чим же пінополіуретан принципово відрізняється від мінеральної вати і що це таке?

  Відносно новий для України, але давно звичний для США і Європи матеріал – спінений поліуретан. Це рідка суміш, що складається з бази і каталізатора, які при змішуванні вступають в реакцію з повітрям і спінюється. Насичуючись мікроскопічними бульбашками повітря, або газу, пінополіуретан збільшується в об’ємі. Залежно від марки поліуретану, збільшення може становити від 60 до 100 разів. Зв’язуючим елементом виступають полімочевинні зв’язки, які характеризуються високою міцністю і еластичністю. Це надає пінополіуретану унікальні експлуатаційні властивості. Але не менш важливий і метод нанесення цього утеплювача. Розглянемо його докладніше. Поліуретан наноситься методом напилення за допомогою спеціального змішуючого обладнання, що подає компоненти в розпилювач. Це не складніше фарбування за допомогою компресора. Для нанесення матеріалу не потрібно застосування додаткових монтажних елементів або особливої підготовки поверхні. Висока адгезія дозволяє утеплювати цим матеріалом будь-які поверхні, в тому числі бетонних, кам’яних або цегляних будинків.

Відразу після нанесення починається процес спінювання, який займає до хвилини часу. На повне застигання шару йде близько трьох годин, після чого можна відразу приступати до обробки. Завдяки цьому способу нанесення, вдається:

 • Значно економити час, що витрачається на утеплення.
 • Виконувати роботи на найвищому рівні якості навіть в важкодоступних місцях.
 • Обробляти поверхні будь-яких форм.

Розглянемо  детальніше експлуатаційні особливості і плюси пінополіуретану:

 • Повна герметичність – спінюючись, ППУ заповнює всі впадини, стики, дрібні тріщини, забезпечуючи повну герметичність. Відсутність швів значно підвищує ефективність утеплювача.
 • Мінімальний коефіцієнт теплопровідності – він становить до 0,03одиниць, що практично дорівнює показнику повітря, тому що на 90% пінополіуретан складається саме з нього. Це забезпечує найвищіі показники теплоізоляційного захисту.
 • Мала вага – це дозволяє утеплювати будь-які конструкції, в тому числі кам’яні і бетонні будинки, без ризику перевищення допустимих навантажень на несучі конструкції.
 • Негорючість – матеріал не горить і не підтримує процесу горіння.
 • Можливість нанесення на будь-які поверхні – матеріал добре лягає на бетон, цеглу, камінь, дерево, тому ним можна здійснювати комплексне утеплення будь-яких будівель.
 • Стійкість до механічних впливів – пінополіуретан досить міцний, щоб протистояти помірним механічним впливам, термічній деформації основи поверхні, а також служити хорошою основою для будь-яких оздоблювальних матеріалів
 • Стійкість до хімічних впливів – ППУ не боїться ніякої хімії, крім промислових розчинників. Попадання на нього побутової хімії проходить без наслідків
 • Не боїться вологи – коефіцієнт вологопоглинання становить не більше 1,5%, при чому волога абсолютно не страшна поліуретану, тому що вона не здатна витіснити повітря з його закритих комірок. Сам поліуретан як основа, води не боїться.
 • Довговічність – термін експлуатації ППУ , без суттєвої втрати своїх властивостей понад 30 років.
 • Економічна доцільність – за сукупністю всіх перерахованих вище факторів, а також за оптимальною ціною, виходячи з того, що матеріал окуповується кілька разів за час експлуатації, можна говорити про безумовну економічну доцільність цього рішення.

Фахівці рекомендують наступну схему утеплення кам’яних, чегляних і бетонних будинків пінополіуретаном:

 • Підготовка поверхні, очищенні від залишків будівельного сміття, бляшок, сторонніх сумішей та інших об’єктів.
 • Обробка основи праймером – додатково покращує адгезію.
 • Нанесення пінополіуретану на поверхню.

  Для досягнення максимального ефекту рекомендується провести додатково внутрішнє утеплення тонким шаром матеріалу. Це значно підвищить швидкість прогрівання приміщення навіть після довгого простою об’єкта без опалення (відпустка тощо). Серед плюсів застосування ППУ як утеплювач і той факт, що цілісність основи не порушується. Навпаки, пінополіуретан надає зміцнюючий і захисний ефект. Появу цвілі всередині приміщень виключено, експлуатаційний термін самої будови підвищується.

  Для того щоб отримати будь-яку додаткову інформацію про матеріал, технологію, порядок надання послуг, ціну, а також для замовлення утеплення кам’яного будинку, вам достатньо зв’язатися з нами безпосередньо, використовуючи «Контактні дані». Важливо, що за допомогою пінополіуретану може бути здійснено не тільки утеплення кам’яних будинків, а й дерев’яних будівель, будинків з газосилікату, каркасних будинків, квартир, підлоги, покрівель, гаражів, фундаментів, балконів, ангарів і будь-яких інших об’єктів, незалежно від їх масштабів і матеріалів споруди, а також практично всі види транспорту, спецтехніки та обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *